Street food: skvělá varianta pro vaši venkovní party

Blog | 31.03.2019

Udeřit na citlivou labužnickou strunu hostů je neuvěřitelně jednoduché. Stačí popustit uzdu fantazii, sebrat odvahu a naservírovat originální street food. 

Street food není pro každého

Jídlo, které si na ulici koupíte, a také ho tam sníte, ovládlo celý svět. Právě v pouličních stáncích ochutnáte ty pravé místní speciality, poznáte taje kuchyně země, v níž se právě nacházíte, a hlavně vás to bude stát zlomek toho, co byste zaplatili v restauraci. Není se proto co divit, že se na ulici najedí denně dvě a půl miliardy lidí. 

A protože street food skvěle funguje, dostal se i do sféry cateringu. Přenosné stánky, food trucky s malou přípravnou anebo jen výdejní okénko v místnosti jsou nepřehlédnutelné, nabízejí pestrý sortiment a snadno je dostanete kamkoliv. Proto je tato forma občerstvení vhodná pro neformálnější akce. Tedy grilování, oslavy nebo zahradní party, firemní pikniky nebo sportovní akce.


A co svatby?

Pro boho svatby, svatby na louce nebo velké svatby se spoustou zákoutí je pojízdné občerstvení ideálním doplňkem. V případě malé svatby vyřeší starosti s kuchyní, pro ty velké je příjemným zpestřením klasického svatebního rautu nebo hostiny.

Co od street food čekat?

Street food je hezčím jménem pro rychlé občerstvení. I když u nás tento termín degradoval nekvalitní párek v gumovém rohlíku, ve světě najdete v pouličních stáncích to nejčerstvější a nejlahodnější jídlo, jaké si dokážete představit.

Každý majitel pojízdného stánku s občerstvením se snaží mezi konkurencí vyniknout, a tak si dává záležet na výběru surovin i jejich zpracování. Omezený prostor pro přípravu jídel má na svědomí, že se většinou každý stánek specializuje jen na jeden pokrm maximálně v několika variacích. Výsledek? Skvělé, do detailu propracované jídlo, po kterém se budete olizovat za ušima a ani vám nebude vadit, že ho jíte na stojáka.

Street food pro jakoukoliv denní dobu

Základním předpokladem street food je, že jej budete moci sníst pohodlně ve stoje a ideálně rukama. Hodí se především na odpolední a večerní akce plné zábavy a neformální konverzace. Jestli hledáte nápady na narozeninovou oslavu, klidně zabruste do oblasti street food, třeba zmrzlinový stánek nebo stroj s cukrovou vatou budou mít stoprocentně úspěch. 

Omezovat se jen na odpoledne by ale byla škoda. Stánky s občerstvením se vám budou hodit i jako alternativa brunche nebo při celodenních teambuildingových aktivitách. Jídlo budete mít podle potřeby kdykoliv k dispozici a kdyby na to přišlo, stánek si necháte převézt na vhodnější místo.

Největší hity ve street food

Ne každé jídlo se dá pro stánkový prodej připravit, existuje ale naprosto ideální sortiment. Tím jsou velké i malé burgery všech barev a chutí, klasické langoše, typické pochoutky k pivu, jako třeba nakládaný hermelín, gyros, mexické tortilly a nachos, ale i sladké dezerty v podobě vaflí a palačinek. 

Perfektně se pro stánkový prodej hodí i káva, zmrzliny nebo dezerty


Vymazlené servírování

Aby si hosté jídlo užili i ve stoji, je potřeba věnovat velkou pozornost servírování a nádobí. Myslete vždy na to, aby se pokrm dal sníst jednou (maximálně dvěma) rukama ve stoje a bez odložení talíře na stůl. Zní to složitě? Není. Stačí podávat porce velikosti jednohubky, které už nebude třeba dál krájet a lze je uchopit do rukou nebo nabrat vidličkou. Nezbytností budou samozřejmě ubrousky, jednorázové tácky nebo talíře a odpadkové koše. 

Pokud myslíte na přírodu, vyhněte se bělenému papírovému nádobí a pozornost upněte k bambusovým talířům nebo rozložitelnému nádobí z cukrové třtiny.Související stránky

Poptejte zdarma catering na akci podle svých představ a vyřešte vše na jednom místě.
Caterings.cz s provozuje Verticals online s.r.o. © 2015 - 2021