Profesionální catering je pro všechny

Český jazyk přebírá v posledních letech spoustu nových slov z cizích jazyků, zejména pak z angličtiny. Ne jinak je tomu i v případě pojmu „catering”, který jako takový spatřil světlo světa na začátku 19. století. Pojďte se s námi ponořit do tajů cateringu, zjistit, co je catering, proč si objednat profesionální cateringovou službu a kolik vás to vlastně bude stát.


 

Od občerstvení až po profesionální organizaci večírků

Catering je unikátní služba pro rozličné skupiny lidí, která v posledních letech nabírá na popularitě. Už dávno totiž nežijeme v době, kdy by ženy, jakožto domácí hospodyňky, pracně připravovaly bohaté občerstvení pro své hosty. Pryč je doba, kdy si cateringové firmy objednávaly jen velké společnosti na firemní večírky. Kvalitní profi catering totiž patří i na rodinnou oslavu či sousedské setkání. Dnes už je všechno na cateringové firmě, která se o vše postará, od zábavy přes doprovodný program až po pohoštění.

Kde se v Česku vzal catering?

Počátky cateringu jako takového můžeme najít za velkou louží, konkrétně ve Philadelphii. Tady byly poprvé v roce 1820 položené první stavební kameny služby „catering” tak, jak ji známe dnes. Prakticky okamžitě měl tento business obrovský úspěch, a tak už o pár let později zamířil do celého světa.

Co je to catering?

Pod pojmem catering si asi většina z nás představí hlavně občerstvení například na večírek. Ovšem to rozhodně není vše! Už samotný název „catering” vám může leccos napovědět.

Slovo „catering” pochází z anglických výrazů cater, což v překladu znamená nakupovat, obstarávat potraviny, a care of, tedy postarat se o jídlo nebo zábavu. V rámci služby cateringu tedy získáte nejen výborné pohoštění a různé gastroslužby, ale také zábavu a program na celý večer.

Když to profesionál vezme do svých rukou

Objednat si služby profesionální cateringové firmy má oproti vlastnoručním přípravám spoustu výhod:

  1. Máte o starost méně. Ať už se totiž jedná o malé setkání pár známých, anebo pohoštění k narozeninám, jídlo hraje na společenských akcích obrovskou roli. Tu teď můžete vložit do rukou profesionálů a nelámat si s tím tak hlavu.

  2. Už nebudete muset běhat mezi hosty a kuchyní a hlídat si, zda mají všichni vše. Konečně si i vy jako hostitel můžete užít nerušenou zábavu se svými přáteli a blízkými.

  3. Cateringovou firmu si můžete objednat k jakékoliv příležitosti – svatební catering, pohoštění k narozeninám, catering k příležitosti setkání, občerstvení na workshop, gastroslužby na večírek, catering na obchodní meeting, seminář či na jakoukoliv jinou událost. Nejste omezeni žádnou konkrétní příležitostí. Kdykoliv, budete chtít připravit větší pohoštění, můžete si k ruce přivolat profesionála. Ten už za vás vše obstará.

  4. A v neposlední řadě pozvedne profi catering váš večírek na úplně jinou úroveň. Pokud chcete své hosty ohromit, vsaďte na zkušenosti cateringové firmy a stanete se hostitelem roku.

Na velikosti nezáleží

Nezáleží přitom na tom, zda pořádáte raut pro 20,  30 nebo 50 osob. Profesionální cateringová firma si bez problémů poradí třeba i s občerstvením pro 1 000 lidí.

Než se však pustíte do výběru konkrétní cateringové firmy, promyslete si základní požadavky, které máte. Lépe se vám pak bude rozhodovat. Na začátku tedy vždy stojí domluva. Vyjasníte si, o jak velkou akci se bude jednat, kde se bude konat a jakou představu o ní máte.

Potom získáte od cateringové firmy nacenění takové akce a bližší informace k organizaci. A nakonec dojde k samotné události. Vy se o nic nestaráte, nic neřešíte. Pouze si v klidu užíváte společnosti vašich blízkých a známých.

Kolik to celé bude stát?

Samozřejmě vás to bude stát o trochu víc, než kdybyste si sami namazali rohlíky pomazánkou. Cena za cateringové služby je hodně rozdílná. Někde zaplatíte jen pár desítek korun za osobu, jinde se můžete dostat až na částky tisíce korun za osobu.

Konečná cena na osobu závisí na vybraném typu cateringu a náročnosti pohoštění. Například smažené řízky vás mohou vyjít už v přepočtu na 170 Kč na osobu. Kdežto na královskou svatební hostinu si připravte minimálně 950 Kč za osobu. V průměru se ceny za catering pohybují kolem 370 Kč za osobu.

Vždy dokonalé občerstvení

Připravit pohoštění pro desítky hostů určitě není jednoduché. Je nutné to hodně dobře naplánovat, správně propočítat množství jídla na osobu a s dostatečným předstihem nakoupit vše potřebné. Proto se tím nenechejte vystresovat a rovnou oslovte profesionální cateringovou firmu! Můžete jich oslovit třeba i více najednou a dopředu ochutnat jejich nabídku. Ty nejlepší cateringové společnosti tuto službu totiž nabízí. Zjistíte tak třeba, že se váš původní favorit vůbec nehodí na váš večírek a bude lepší oslovit někoho jiného.

Navíc už nikam nemusíte chodit! Přes Caterings.cz můžete zcela zdarma oslovit desítky firem a objednat si profesionální gastroslužby i na svou oslavu nebo večírek. Pevně věříme, že se díky profi cateringové firmě stane z vašeho večírku nezapomenutelná událost!