Bez sladkého se žádná správná akce neobejde

V běžném životě se je snažíme omezovat, ale na každé party se po sladkostech doslova zapráší. Večírek všichni vnímáme jako výjimečnou příležitost, kdy si můžeme dopřát, co hrdlo ráčí. A hostitel tak má šanci předvést svou kreativitu.

 

Sladkosti na vaší akci

Každá událost má svá specifika

Pohoštění na party se může zdát jako velká věda, protože ne všechno sladké se hodí všude. Ale když si zapamatujete pár základních pravidel, půjde vše jako po másle.

Na narozeninovou oslavu dort

Třeba na narozeninovou rodinnou oslavu se ze všeho nejvíc hodí dort. Velký, s počtem svíček podle věku oslavence a přesně podle jeho chuti. Velký by měl být tak akorát. Ideálně, aby se celý snědl na oslavě a nezbyl z něj ani drobeček.

Největší radost dortem uděláte na dětské oslavě. Stačí ho nechat vyrobit do podoby oblíbené pohádkové postavičky, naplnit krémem podle gusta a úspěch je zaručen. Děti mají většinou specifické chutě, proto nezapomeňte cukráře upozornit na to, co malý oslavenec nemá rád.

 

Caterings se sladkostmi

Do firmy minidezerty

Naopak na firemní party, zvlášť pokud bude občerstvení formou rautu, jsou vhodnější minidezerty. Čím větší výběr, tím lépe. A čím menší kousky, tím budou lépe vypadat. Po malých dezertech navíc s radostí sáhnou i dámy, které dbají na zdravou stravu a linii.

Velký dort na firemní party volte jen v případě, že něco slavíte. Výročí, narozeniny některého ze zaměstnanců nebo se událo něco, co si poctu v podobě dortu zaslouží.

Konferenční rébus

Specifické požadavky má občerstvení na konferenci. Je totiž potřeba, aby jídla vydržela dlouho v perfektní kondici. Raut se nezřídka konzumuje relativně dlouho a není jednoduché jej neustále doplňovat. Skvělou službu v tomto případě udělají koláče, koblihy a jiné sladké pečivo, které nepodléhají tak rychlé zkáze a hostům s přehledem nahradí snídani nebo dopolední svačinu.

Pokud se rozhodnete servírovat na konferencích sladké pečivo, vždy ho doplňte skvělou kávou. Polospící hosty probere, nabudí pro poslech dalších přednášek a když si na výběru dodavatele dáte záležet, může být kávový servis opravdovým zážitkem.

Svatební veselí si žádá speciality

Naprosto výjimečnou událostí je svatba. Dort na ni bývával nejčastěji několikapatrový, ale v poslední době novomanželé s oblibou servírují několik menších dortů. Lépe se s nimi manipuluje a každý může vypadat a chutnat úplně jinak.

Samozřejmě nesmí chybět ani minidezerty, svatební koláčky a výslužka. Ta klasická je sice na ústupu a řada současných novomanželů své hosty obdarovává jen malou pozorností, ale pro milovníky tradic je výslužka nenahraditelná. Košíček nebo krabička plná svatebních koláčků, sušenek nebo s kusem svatebního dortu připomene i druhý den, jak nezapomenutelné chvíle s novomanželi hosté prožili.

Občerstvení na oslavu podle ročního období

Nejen módní trendy a chutě ovlivňují výběr party občerstvení, ale také počasí. Platí pravidlo, že v zimě a chladu si dáme raději hutné máslové dezerty, v létě naopak chceme lehčí ovocné dorty z piškotového těsta a zmrzliny. Má to své opodstatnění nejen ve výživových hodnotách (je prokázáno, že v zimě intuitivně vyhledáváme sytější a výživnější jídla), ale především ve výdrži a náročnosti skladování. Máslové dezerty se v teple začnou velmi rychle „potit“ a roztékat, zatímco ovocné plněné pudingovým krémem vypadají lákavě i po pár desítkách minut.