Jaké občerstvení zvolit na rozlučku se svobodou?

Jakožto svědek či svědkyně nemáte vůbec jednoduchý úkol. Rozlučka se svobodou je totiž epickým vyvrcholením celého svobodného života, které by rozhodně nemělo být nikdy zapomenuto. Neponechávejte proto nic náhodě a všechno pořádně promyslete!

Obrovská pozornost je již tradičně věnována tématu samotné akce, výzdobě, alkoholu, zábavě, nějaké té erotické vložce či hudbě. Ale co pohoštění? I to by zde určitě nemělo chybět! Začtěte se do následujících řádků a zjistěte, jaké občerstvení se nejvíce hodí pro rozlučku se svobodou.

Začínáme s plánováním

Než se pustíte do velkých plánů, začněte hezky od začátku – jak dlouho bude rozlučka se svobodou trvat? Bude to jen na jeden den, na jeden večer, anebo se s přáteli sejdete a oslavíte konec jedné životní etapy na party trvající několik dnů? To je nutné si hned na začátku zcela jasně promyslet.

Pokud totiž pořádáte rozlučku se svobodou jen na jeden den, nepotřebujete na ni hromady jídla. Naopak, jestliže budete plánovat rozlučku se svobodou třeba na celý víkend, je potřeba na ni připravit i pořádnou zásobu občerstvení.

Kde se bude party odehrávat?

Druhou důležitou otázkou je, kde se bude samotná rozlučka konat? Proč hraje něco takového roli? Je v tom mnoho faktorů!

Nejen, že získáte plusové body, pokud party pohoštění vyladíte dle samotného místa konání rozlučky, ale také se ne všechny pokrmy hodí všude. Například pro venkovní rozlučku rozhodně nedoporučujeme ovoce a sladká jídla. Proč? Neboť byste jím přilákali spoustu dotěrného hmyzu a do konce večera byste místo zábavy řešili samé štípance.

Zároveň není třeba pro party v tanečním klubu vhodné vybrané degustační menu o několika chodech a do vyhlášené restaurace se zase nehodí nejlevnější pivní pochoutky. Proto tedy uzpůsobte pohoštění místu, kde se rozlučka se svobodou bude konat.

Alkohol poteče proudem

Nebudeme si nic nalhávat, číst Boženu Němcovou na rozlučce asi určitě neplánujete. Ano, mluvíme zde o alkoholickém nápojovém lístku, který na rozlučce samozřejmě nemůže chybět.

Proto je dalším krokem volba jídla, které bude dostatečně syté a zároveň trochu více mastné, abyste se nezpili pod obraz hned v první půlhodině. Na začátku rozlučky se tedy pořádně najezte a až pak se vesele pusťte na nápojový lístek. Díky tomuto jednoduchému triku vydržíte až do brzkých ranních hodin.

Tematické rozlučky se svobodou jsou hit!

Plánujete rozlučku se svobodou na nějaké speciální téma? Námořníci a námořnice? Policajti a policistky? Lékaři a sestřičky?

Tematické večírky jsou v posledních letech hodně oblíbené. Všichni si rádi jednou za čas oblečeme vtipný kostým a vydáme se na chvíli za někoho jiného. A i tomu můžete party pohoštění přizpůsobit.

Místo obyčejných chlebíčků si můžete objednat chlebíčky karibského korzára, místo řízku můžete mít speciální řízečky ve tvaru srdíček, nebo místo klasických zákusků mohou váš stůl zdobit roztomilé růžové cupcaky. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Sladké nebo slané?

Obrovskou roli hrají také chutě, které budou na rozlučce se svobodou hrát prim. Dáváte přednost sladkým dortíkům a zákuskům? Anebo preferujete spíše slané pohoštění?

Na rozlučce nebudete jen vy sami, je potřeba vyšperkovat chutě i v této oblasti. Některé pokrmy totiž spolu příliš neladí. Například se nehodí spojit příliš česneková jídla s marcipánem. Nebo se k sobě nehodí kořeněná a pálivá jídla s těžkými, sladkými krémy. Proto občerstvení na party vybírejte s rozumem.

Pokud se chcete vyhnout všem nepříjemnostem, vsaďte na starou známou klasiku, jako je ovoce, jednoduché obložené mísy, neutrální pomazánky či ne příliš kořeněná jídla.


Studený raut vs. teplý raut

Stejnou otázkou jsou potom teplá a studená jídla. Pokud budete pořádat rozlučku se svobodou pouze jeden večer, asi bude nejjednodušší objednat studený raut a každý už se pohostí dle svého.

Ovšem na celovíkendovou monstrózní rozlučku určitě budete potřebovat i nějaká teplá jídla, která vás všechny dostatečně zasytí. Zde ale pozor! Než aktivně objednáte teplý raut, zeptejte se všech účastníků, co mají rádi a zda na něco náhodou nejsou alergičtí, aby se vám pak nestalo, že bude polovina osazenstva hladovět.

Jak to všechno naplánovat?

Jednotlivé dílky máte vyjasněné, nyní je tedy můžete pospojovat do konečného celku. Nebojte, není to nic složitého.

Podle všech výše zmíněných bodů můžete postupně začít vytvářet konečnou podobu pohoštění na rozlučku se svobodou. Skvělým pomocníkem vám může být nabídka na Caterings.cz, kde najdete desítky profesionálních firem poskytujících cateringové služby. Zde můžete získat důležitou inspiraci, která vás nakonec provede celým procesem plánování.

Kolik bude stát raut na rozlučku se svobodou?

Ať už plánujete netradiční pohoštění na rozlučku se svobodou, nebo třeba klasické občerstvení na rodinnou oslavu, nemusíte se bát, že by vás profesionální cateringové služby vyšly nějak extrémně draho. Pohoštění na party na jeden večer můžete přes Caterings.cz zařídit už za 370 Kč na osobu. Samozřejmě záleží na vašem konečném výběru.

Na Caterings.cz najdete vynikající tipy občerstvení na party, od řízků a burgerů přes donuty a koláče až po chlebíčky či klasické obložené mísy. Nejste tedy vůbec ničím svázani! Rozlučka se svobodou proto rozhodně může být neopakovatelnou událostí, o které si budou vyprávět ještě i vaše děti.