Hostina uprostřed pracovního dne

Obědy do práce jsou věčným tématem u všech, kdo nemají v práci kantýnu. Vařit si na každý den je někdy komplikované, ale ani v těchto případech se nemusíte spokojit s polotovary nebo bagetami z benzínky.

Rychlý oběd z domova

Co si budeme povídat, alternativou k firemní kantýně často bývají nejbližší restaurace a jejich nabídka poledních jídel. Hotovky nebo minutky sice zvládnete sníst i během obědové pauzy, ale o jejich výživové hodnotě by se dalo často polemizovat.

Rychlý zdravý oběd přitom dokážete vykouzlit sami doma během pár desítek minut, připravit si ho můžete s drobnou obměnou klidně i na 3 dny dopředu a obědovou pauzu můžete strávit příjemně v parku.

Tipy na teplý oběd do práce

Zásadou, kterou by měly domácí obědy do práce respektovat, je jejich konzistence. Vhodné rozhodně nejsou jakékoliv omáčky nebo tekutiny, které by vám mohly cestou vytéct a zašpinit tašku.

Skvěle se hodí třeba mleté maso. Můžete s ním připravit těstoviny, naplnit tortillu nebo jím naplnit lilek či cuketu. V práci už jen dáte krabičku na pár vteřin do mikrovlnky a jídlo můžete s chutí sníst.

Výbornou volbou jsou také variace na rizoto, zapečené těstoviny nebo bramborová jídla typu fritata nebo francouzské brambory. 

Až budete přemýšlet, co k obědu, nezapomeňte, že jídlo budete nejspíš konzumovat mezi dalšími kolegy, případně se po něm nevyhnete pracovním schůzkám. Zapomeňte proto na příliš aromatická jídla. Olomoucké tvarůžky nebo jiné aromatické sýry, česnek ve větší míře než malé nebo cibule vás na dalších pár hodin vybaví specifickým odérem, který by v práci nebyl příjemný ani vám, ani vašemu okolí.


Tipy na studené obědy do práce

Na oběd z domova nemusíte zanevřít, ani když vás čeká delší pracovní cesta nebo schůzka. Stačí si s sebou z domova přibalit jídlo, které můžete sníst studené, aniž by tím utrpěla jeho chuť. Že nebudete mít po ruce ledničku ani možnost si oběd ohřát, tak vůbec nebude vadit.

Doporučit můžeme jakýkoliv domácí sendvič naplněný šunkou, grilovaným masem, s domácí tvarohovou pomazánkou nebo avokádem. Když k němu přibalíte také pár kuliček hroznového vína, nakrájené jablko nebo oblíbenou zeleninu, zasytí vás na půl dne.

Fajn volbou jsou také slané koláče, muffiny s uzeným masem nebo variace pizzy. Jejich výhodou je, že se dají jíst studené i teplé, když budete mít příležitost je náhodou ohřát. Patříte mezi nadšené konzumenty salátů? Zkuste těstovinový, listový s kuřecím masem nebo řecký s fetou. U salátů si ale obzvlášť pečlivě ohlídejte jejich zabalení, aby vám voda, kterou pustí, nikam nevytekla.


Trendy balení

To, že je relativně velký počet zaměstnanců odkázaný na obědy z domova, byl impuls pro výrobce krabiček na jídlo, aby zapracovali na jejich designu. Internetové obchody tak překypují nabídkou krabiček, nejčastěji plastových, s praktickým členěním, přihrádkou na salátovou zálivku a vhodných i do mikrovlnné trouby.

Vyznavači šetrného přístupu k přírodě určitě znají i nesmrtelné nerezové boxy, obdobu těch, které používaly naše babičky. Tehdy byly z hliníku, dnes ho nahradil šetrnější nerez. Na sendviče a wrapy můžete použít i látkové ubrousky – buď povoskované nebo ušité do tvaru praktické jídelní kapsy.

V praktičnosti obalů jsme se ale od pouhých krabiček posunuli ještě o kus dál. V sortimentu obchodů už jsou i termosky na jídlo, které dokážou udržet teplotu pokrmu uvnitř i několik hodin bez ohledu na to, zda se jedná o teplý nebo studený oběd. A pro cestovatele jsou k mání lunchboxy, které stačí v autě připojit do zapalovače, a jídlo vám ohřejí na příjemnou konzumní teplotu

Pravidelný catering do firmy

Jídlo do krabičky není zapovězeno ani těm, kdo zrovna neholdují domácímu vaření. Většina cateringových firem má v nabídce i dodávku obědů do firem, jídlo si stačí většinou objednat 3 dny předem on-line a v domluvený den vám kurýr doveze oběd dle přání až do práce. Ideální je, když se na jednom dodavateli shodne víc kolegů, ušetříte tak cenu za dopravu.

Výhodou donáškové služby je možnost vybrat si to, na co máte chuť a zároveň s ohledem na vaše výživová přání nebo omezení.

Catering na meeting

O hladu nemusíte být ani ve chvíli, kdy jste si sice plánovali na oběd někam vyrazit, ale protáhla se vám celofiremní schůze nebo máte celodenní workshop. I v tomto případě je jednoduché řešení, které nabízí catering pro firmy. Stačí jen pár hodin předem, ideálně ale jeden nebo dva dny, objednat potřebný počet porcí a zdravou stravu můžete mít zajištěnou kdekoliv.